Spacery z Włodkiem

„Spacery z Włodkiem” są to spotkania o charakterze edukacyjno-integracyjnym dla przewodników warszawskich i miłośników Warszawy. Udział w nich jest bezpłatny i nie wiąże się z żadnym zobowiązaniem, może poza koniecznością zabrania ze sobą odrobiny entuzjazmu. Chęć aktywnego udziału będzie również mile widziana.

 Spotkania zostały zapoczątkowane przez Włodka Surowieckiego. W czasie trwania kursu przewodnickiego w 2010 roku, zaproponował swojej grupie spacery po Warszawie, w trakcie których będzie można powtórzyć materiał przed egzaminem przewodnickim, przedyskutować ważne zagadnienia i przy okazji spędzić aktywnie czas na świeżym powietrzu w towarzystwie sympatycznej grupy. Spacery nie tylko spotkały się z zainteresowaniem przyszłych przewodników. Wyrazili oni również chęć kontynuowania spacerów po zakończeniu kursu. Włodek Surowiecki

I tak oto narodziła się idea spacerów, którym Włodek patronuje już od dwóch lat. W ten sposób także, powstała zorganizowana grupa miłośników Warszawy, która nieustannie bogaci się o nowych członków.

Początkowo grupa spotykała się często, raz w tygodniu lub raz na dwa tygodnie, aby zdążyć powtórzyć jak najwięcej informacji przed przystąpieniem do egzaminów. Po zakończeniu kursu, chętni spotykają się przeważnie raz w miesiącu.

Z tym samym entuzjazmem co na początku, chodzimy po Warszawie, zaglądamy we wszystkie kąty, omawiamy detale, oglądamy zdjęcia i opowiadamy. Włodek zawsze zaopatrzony w największą ilość materiałów, pokazuje nam również mapy, zarówno historyczne, jak i współczesne. 

Trasy są krótkie ale „szczegółowe”. Spacery trwają zwykle około dwóch do trzech godzin. Daty spotkań i miejsca, które odwiedzimy wysyłamy do wszystkich chętnych e-mailem tydzień przed spacerem. Po części edukacyjnej spotkania przechodzimy do części integracyjnej. Wybieramy jakieś ciekawe miejsce, w którym można zjeść coś ciepłego, napić się kawy lub piwa, pogadać i w przyjemny sposób zakończyć imprezę.

 Zapraszam więc wszystkich przewodników warszawskich i miłośników Warszawy do udziału w „Spacerach z Włodkiem”. To tylko kilka godzin w miesiącu, a dzięki nim poznacie fantastycznych ludzi, dowiecie się czegoś nowego o Warszawie lub odświeżycie swoją wiedzę.  Przede wszystkim jednak miło spędzicie czas:)

 

Spacery z Włodkiem są organizowane we współpracy ze Studenckim Kołem Przewodników Turystycznych przy Oddziale Międzyuczelnianym PTTK w Warszawie. 

http://skpt.om.pttk.pl/